Data publikacji w serwisie: 13 maja 2024 r.

Z wizytą w Muzeum Regionalnym w Wolsztynie

W ubiegłą sobotę, tj. 11.05.2024 r. członkowie Studenckiego Dialektologicznego Koła Naukowego UAM wraz z opiekunem dr hab. Błażejem Osowskim, prof. UAM odwiedzili Muzeum Regionalne w Wolsztynie (oddział Skansen Budownictwa Ludowego).

Około godziny 10:00 grupa dotarła na miejsce. Zwiedzanie terenu rozpoczęto od obejrzenia Zagrody Karczmarza, a następnie młodzi dialektolodzy zobaczyli m.in. chatę olęderską, kuźnię, tartak, stodołę z Solca oraz chatę parobka. Jednak największe emocje wzbudził… wiatrak. Dlaczego? Dzięki pani kustosz grupa zyskała możliwość obrócenia budynku (próba zakończona sukcesem). Przy okazji zwiedzania członkowie Koła rozwiązywali dwie gry terenowe. Po całym dniu pełnym pozytywnych wrażeń Studenckie Dialektologiczne Koło Naukowe wróciło do Poznania około godziny 15:00.

W imieniu członków Koła dziękujemy osobom pracującym w Skansenie za wiele cennych informacji, rad i wskazówek oraz możliwość obrócenia wiatraka i poznanie tajemnic jego działania.

Poniżej fotorelacja z wyjazdu. Więcej zdjęć udostępniono na stronie Studenckiego Dialektologicznego Koła Naukowego UAM na Facebooku.