Data publikacji w serwisie: 7 marca 2024 r.

IX Dzień Dialektologa za nami!

Tegoroczna edycja Dnia Dialektologa wyjątkowo odbywała się w pierwszy czwartek miesiąca tj. 7 marca. Kolejny, IX Dzień Dialektologa już za nami! Jak co roku działo się sporo – w pierwszej kolejności odbył się wykład o związkach dialektologii i lingwistyki kryminalistycznej, następnie uczniowie szkół mieli okazję uczestniczyć w gwarowym Kole fortuny (które wzbudziło wiele emocji i uśmiechów wśród uczestników). Ostatnim z wydarzeń w Salonie Mickiewicza były sylwetki mistrzów dialektologii (M. Karasia, Z. Stiebera i A. Tomaszewskiego). Później Dzień Dialektologa przeniósł się do DS Hanka, gdzie obyła się nauka tańców ludowych.

Pracownię Dialektologiczną oraz Studenckie Dialektologiczne Koło Naukowe UAM ponownie w przygotowaniu wydarzenia wsparli przyjaciele z DKN UŁ oraz Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia, a odwiedzili nas uczniowie z poznańskiego III LO oraz LO w Czarnkowie.