Data publikacji w serwisie: 3 czerwca 2022 r.

Konferencja „Język w regionie – region w języku V”

Pracownia Dialektologiczna i Zakład Lingwistyki Antropologicznej
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
zapraszają do udziału w konferencji

Język w regionie – region w języku V

która odbędzie się w dniach 17–18 listopada 2022 roku w Poznaniu. Konferencję chcemy
uczynić okazją do zaprezentowania wyników badań naukowych dotyczących wzajemnych
powiązań języka i kultury regionalnej, m.in. w następujących ujęciach:

• dialektologia (współczesna i historyczna),
  • glottodydaktyka,
  • historia języka,
  • leksykologia i leksykografia,
  • medioznawstwo,
  • onomastyka,
  • polityka językowa,
  • socjolingwistyka.

Zachęcamy do zgłaszania także innych, niewymienionych powyżej perspektyw badawczych, które wskazują na związki między językiem a regionem. Zapraszamy do udziału zarówno badaczy polszczyzny, jak i innych obszarów językowych. Planujemy konferencję w formie hybrydowej, tj. z częścią stacjonarną oraz zdalną (online). Forma konferencji może zmienić się zależnie od rozwoju sytuacji epidemicznej.
Dzięki dofinansowaniu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki „Dziedzictwo Narodowe” w tym roku nie jest pobierana opłata konferencyjna, a uczestnicy mogą ubiegać się o refundację kosztów podróży do kwoty 200 zł. Organizatorzy nie pośredniczą w rezerwacji noclegów.

Przewidywany czas wystąpienia wynosi 20 minut. Organizatorzy planują publikację referatów wygłoszonych (w recenzowanej monografii i/lub recenzowanych czasopismach). Szczegółowe informacje zostaną przesłane osobom zainteresowanym w późniejszym terminie. Formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać do 30 września 2022 roku na adres: jezykwregionie@gmail.com

Zastrzegamy sobie prawo selekcji nadesłanych zgłoszeń. Wszelkie pytania prosimy kierować na podany adres poczty elektronicznej.

Rada Naukowa:
Dr hab. prof. UJK Stanisław Cygan
Д-р філол. н., проф. Павло Ю. Гриценко
PhDr. Martina Ireinová, Ph.D.
Dr hab. prof. UŁ Irena Jaros
Prof. dr hab. Halina Karaś
Prof. dr hab. Józef Kąś
Prof. dr hab. Halina Pelcowa